Dzień Mistrza Szkolącego 12.10.2013

16.10.2013

Tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie 12 paŸdziernika 2013 roku w Hotelu Vesaria w Lublinie zorganizowała IV edycję Dnia Mistrza Szkolącego. Ta uroczystość ma na celu uhonorowanie mistrzów szkolących uczniów w ramach praktycznej nauki zawodu. Wśród zaproszonych gości znaleŸli się: Pan Krzysztof Babisz – Kurator Oświaty w Lublinie, który tradycyjnie objął przedsięwzięcie honorowym patronatem, Pan Maciej Prószyński – Dyrektor Generalny Związku Rzemiosła Polskiego. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego reprezentował Pan Sławomir Struski, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Œrodowiska. Ponadto uroczystość swoją obecnością zaszczycił ksišdz Ryszard Podpora, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa. W przedsięwzięciu wzięło udział prawie 160 gości z całego województwa lubelskiego. 

Medalem Komisji Edukacji Narodowej za wieloletni wkład w rozwój oświaty zawodowej oraz promowanie rzemiosła polskiego nie tylko na terenie kraju, lecz i poza jego granicami został odznaczony Prezes Izby Zbigniew Marchwiak. Aktu dekoracji dokonał Lubelski Kurator Oświaty. Podczas uroczystości wręczono również Złotą oraz Srebrną Odznakę „Za szkolenie uczniów w rzemiośle” Panu Antoniemu Skrzypie, szkolącemu w branży cukierniczej oraz piekarskiej i Panu Mirosławowi Buciorowi, szkolącemu mechaników pojazdów samochodowych. Nagrodę Prezesa Izby, wręczaną co roku nauczycielom z Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie którego Izba jest organem założycielskim, otrzymała Pani Beata Mędryk – Binięda. Ponadto kilka słów o nagrodzie oraz swojej pracy do zgromadzonych gości powiedziała Pani Jolanta Jajszczyk, zdobywczyni I miejsca w kategorii seniorzy w temacie „Tajemnice zaklęte w kamieniach”. Konkurs „Złoto i Srebro w Rzemiośle 2013” organizowany jest przez Związek Rzemiosła Polskiego. 

Miłym akcentem na początku imprezy były słowa uznania wyrażone przez zaproszonych gości, skierowane do wszystkich mistrzów szkolących i nauczycieli. Podziękowano za bardzo trudną i odpowiedzialną pracę jakš jest szkolenie zawodowe młodych ludzi. Lubelski Kurator Oświaty z dużym szacunkiem wyrażał się o zadaniach jakie stoją przed mistrzami szkolącymi oraz nauczycielami szkół zawodowych, gdyż przygotowanie zawodowe uczniów stanowi integralny element edukacji w Polsce. Dzięki takim postawom i pracy ze strony nauczycieli, zakłady rzemieślnicze oraz szkoły są dla uczniów skarbnicą wiedzy, ostojš tradycji, jak również miejscem, które przygotowuje ich do lepszego startu w dorosłe życie. 

1.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
« cofnij

Kursy zawodowe 2016

UWAGA. ZMINA TERMINU ROZPOCZĘCIA KURSU.

29.06.2016 r o godz. 9:00 przy ul. Chopina 28 w Lublinie

rozpoczynamy kolejną edycję kursów w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik samochodowy oraz blacharz samochodowy.

Informacje dotyczące rozpoczęcia kursów pod nr. tel 81-743-69-42

Cena kursu to 2200 zł, cena egzaminu czeladniczego 642 zł

 

 

 Prowadzimy  nabór na wiosenną edycję kursów w zawodach:

nowość  - operator obrabiarek sterowanych numerycznie,

                  kursy przygotowujące bo zdobycia uprawnien budowlanych,

1. mechanik pojazdów samochodowych,

2. lakiernik samochodowy,

3. blacharz samochodowy,

4. hydraulik,

5. technolog robót wykończeniowych,

6. glazurnik,

7. stolarz,

8. fryzjer,

9. cukiernik,

10. piekarz,

11. kucharz,

12. pierwsza pomoc,

13. BHP,

14. kosmetyczka,

15. kurs pedagogiczny, 

16. kominiarz,

17. operator obrabiarek sterowanych numerycznie,

18. kurs na uprawnienia budowlane.