W dniu 17 kwietnia br. w Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie miał miejsce etap regionalny XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy dla uczniów z zakładów rzemieœlniczych.
W konkursie wzięło udział 36 uczniów z województwa lubelskiego, w tym 8 uczniów klas I, 15 uczniów klas II i 13 uczniów klas III. Uczniowie reprezentowali 9 powiatów. Do konkursu zgłoszono uczniów w zawodach:
Kucharz – 4 osoby
Fryzjer – 16 osób
Mechanik poj. sam. – 6 osób
Technolog robót wyk. w bud. – 1
Blacharz samoch . - 2
Murarz – 1 osoba
Elektryk – 1 osoba
Cukiernik – 5 osób
W tym roku w konkursie uczestniczyło 21 dziewcząt i 25 chłopców.

W niedzielę 3 marca 2013 roku odbyły się w Lublinie XVI Mistrzostwa Fryzjerstwa Damskiego i Męskiego organizowane przez Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie oraz Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego w Lublinie. 
Swoim patronatem tegoroczna edycję Mistrzostw objęli : Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman oraz Lubelski Kurator Oświaty, Pan Krzysztof Babisz.
Podczas Mistrzostw Marszałka Województwa reprezentowała Pani Jadwiga Januszek z Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie a Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Dorota Jaworowska – Dyrektor Departamentu Kształcenia Ponadgimnazjalnego i Ustawicznego Kuratorium Oświaty.
Konkurs otworzył Prezes Izby Zbigniew Marchwiak.

Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, Komisja Branżowa Fryzjerska oraz Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie organizują po raz XVI Mistrzostwa Fryzjerstwa w Lublinie. Patronat nad Mistrzostwami objął Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman oraz Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz.

Najnowsze propozycje kursów realizowanych przez Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie.

Kosztorysowanie inwestycji telekomunikacyjnych
Efektywność energetyczna w branży telekomunikacyjnej 
Prace elektroinstalacyjne z wykorzystaniem urządzeń technicznych i maszyn - żuraw samojezdny
Standaryzacja I optymalizacja pracy (5s)
Kurs spawania metodą MAG 135
Kurs spawania metodą TIG
Obsługa, konserwacja oraz montaż urządzeń instalacji i sieci gazowych zakończony egzaminem na uprawnienia energetyczne w grupie III

Od czerwca 2012 roku Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie realizowała projekt w ramach programu Leonardo da Vinci, będącego częścią programu "Uczenie się przez całe życie" pt. "Europejskie dobre praktyki egzaminów zawodowych". Projekt adresowany był do instruktorów praktycznej nauki zawodu i członków komisji egzaminacyjnych. Zakładał on tygodniowy wyjazd 24 uczestników do zagranicznych ośrodków kształcenia zawodowego i przedsiębiorstw w celu wymiany doświadczeń dotyczących pracy z młodocianymi oraz przygotowania ich do egzaminów zawodowych. 

13 paŸdziernika 2012 r. w hotelu „Gościniec Horyzont” mistrzowie szkolący zrzeszeni w naszej Izbie, nauczyciele, wykładowcy i wszyscy którym rzemiosło i rzemieślnicza nauka zawodu jest bliska, świętowali obchody III Dnia Mistrza Szkolącego. Wzorem lat ubiegłych obchody Dnia Mistrza objęte zostały honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Podziękowanie za bardzo trudną i odpowiedzialną pracę jakš jest szkolenie zawodowe młodych ludzi odebrali wszyscy którym odpowiedzialne nauczanie zawodu - praktyczne i teoretyczne jest priorytetem. Najbardziej zasłużonych uhonorowano rzemieœlniczymi odznaczeniami "Za szkolenie uczniów w rzemioœle”. Honorowš Złotą Odznakę otrzymał Pan Włodzimierz Lesisz. 

Szanowni Państwo, Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa do udziału w III już edycji Dnia Mistrza Szkolącego, połączonego z uroczystym Balem. Wzorem lat ubiegłych i zgodnie z tradycją wypracowaną przez te lata, chcemy docenić pedagogiczny trud i podkreœlić rangę pracy mistrzów, członków komisji egzaminacyjnych, nauczycieli i świętować wraz z wszystkimi osobami związanymi ze środowiskiem rzemieœlniczym. Po części oficjalnej, która rozpocznie się o godzinie 17.00 w „Gościńcu Horyzont” w Trojaczkowicach (4 km od granic Lublina w kierunku na Kraśnik), zapraszamy mistrzów, członków i pracowników cechów, nauczycieli, osoby towarzyszące do wzięcia udziału we wspólnym balu. Dodatkowe atrakcje umilą czas podczas wspólnej zabawy. Prosimy o przekazanie zaproszenia osobom związanym z rzemiosłem i pozostajemy z nadzieją, że plany osobiste i zawodowe nie będą kolidowały w tym terminie z zaproszeniem.

19 lipca 2012 r. odbył się w siedzibie Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie Zjazd Sprawozdawczy Delegatów Izby. W Zjeździe wzięło udział 38 delegatów z województwa lubelskiego. W tym roku po raz pierwszy na Zjazd zostali zaproszeni kierownicy i starsi cechów, aby mieli możliwość zapoznania się ze zrealizowanymi przez Izbę działaniami i dowiedzenia się o planach na przyszłość. Spośród zaproszonych gości w Zjeździe wziął udział Wojewódzki Komendant OHP Tomasz Piecak, który udzielał odpowiedzi na pytania dotyczące refundacji i nowej klasyfikacji zawodów. Delegaci zapoznali się ze sprawozdaniem z działalności Izby za ostatni rok a także przyjęli sprawozdania Komisji Rewizyjnej oraz Odwoławczego Sądu Rzemieślniczego. Wszyscy członkowie Zarządu wraz z Prezesem uzyskali absolutorium. Przyjęto uchwałę dotyczącą zmian w Statucie Izby, a także dyskutowano o problemach jakie dotykają rzemieślników i inicjatywach jakie są podejmowane, by te problemy rozwiązywać. 

IV Ogólnopolskie Święto Chleba odbędzie się w tym roku w Lublinie, w dniu 9 września i będzie stanowić jedną imprezę wraz z XIV Lubelskim Świętem Chleba. Ze względu na planowaną wielkość imprezy, zajmie ona w tym roku cały Plac Zamkowy w Lublinie oraz część Starego Miasta. To wyjątkowe wydarzenie będzie doskonałą okazją do spotkania się rzemieślników piekarstwa i cukiernictwa z Lubelszczyzny ze swoimi kolegami po fachu z całej Polski (i nie tylko). Równie ważne będzie to, że w trakcie Święta Chleba piekarze i cukiernicy świętują wspólnie z konsumentami. Tak oto chleb połączy we wspólnym świętowaniu tych, co na co dzień trudzą się by chleb przygotować i tych, którzy pracują by na chleb zarobić.

Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie prowadzi nabór na kwalifikacyjny kurs w zawodzie bioenergoterapeuta. Czas trwania kursu: 160 godzin:( w tym 60godz. teorii i 100 godz. praktyki). Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenie – o ukończeniu kursu w zawodzie “ Bioenergoterapeuta” zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006 (Dz. U. Nr 31, poz. 216), uprawniające do zdawania egzaminu na tytuł czeladnika przed komisją egzaminacyjną Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. 

Kursy zawodowe 2016

UWAGA. ZMINA TERMINU ROZPOCZĘCIA KURSU.

29.06.2016 r o godz. 9:00 przy ul. Chopina 28 w Lublinie

rozpoczynamy kolejną edycję kursów w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik samochodowy oraz blacharz samochodowy.

Informacje dotyczące rozpoczęcia kursów pod nr. tel 81-743-69-42

Cena kursu to 2200 zł, cena egzaminu czeladniczego 642 zł

 

 

 Prowadzimy  nabór na wiosenną edycję kursów w zawodach:

nowość  - operator obrabiarek sterowanych numerycznie,

                  kursy przygotowujące bo zdobycia uprawnien budowlanych,

1. mechanik pojazdów samochodowych,

2. lakiernik samochodowy,

3. blacharz samochodowy,

4. hydraulik,

5. technolog robót wykończeniowych,

6. glazurnik,

7. stolarz,

8. fryzjer,

9. cukiernik,

10. piekarz,

11. kucharz,

12. pierwsza pomoc,

13. BHP,

14. kosmetyczka,

15. kurs pedagogiczny, 

16. kominiarz,

17. operator obrabiarek sterowanych numerycznie,

18. kurs na uprawnienia budowlane.