Najserdeczniejsze życzenia
na zbliżające się Święta Wielkiejnocy. Dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznego jajka i mokrego dyngusa!
Życzy Zarząd oraz pracownicy Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie.
Najserdeczniejsze życzenia
na zbliżające się Święta Wielkiejnocy. Dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznego jajka i mokrego dyngusa!
Życzy Zarząd oraz pracownicy Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie.
24 lutego 2015 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej, przy ul. I Armii Wojska Polskiego, odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Pokazy zawodów". Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji w naszej galerii.
20 marca 2015 roku w ramach "Roku szkoły zawodowców", Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, wraz z Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Wojewódzkim Urzędem Pracy i innymi instytucjami, współorganizowała "Zawodowe drogowskazy" - pokazy prób pracy w różnych zawodach. Przedsięwzięcie było skierowane do gimnazjalistów z całego województwa lubelskiego. Bardzo dziękujemy za pomoc Pani Elżbiecie Wójcik, Pani Urszuli Turskiej-Juryckiej, Pani Karolinie Karpińskiej, Pani Beacie Kosik i Panu Romanowi Czerniecowi. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu mogliśmy zaprezentować rzemiosło z jak najlepszej strony!
Przedstawiamy wyniki XVIII Mistrzostw Fryzjerstwa w Lublinie!
W dniu 13 marca 2015 roku, w porannym magazynie TVP Lublin, emitowanym od godz. 7:30 do godz. 8:00, wystąpi Pan Zbigniew Marchwiak, Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie. Jednocześnie informujemy, iż Panorama Lubelska objęła patronatem medialnym nasze święto patronalne i będzie obecna na naszych uroczystościach w niedzielę, 15 marca. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia programu w TVP Lublin!
25 marca 2015 roku o godzinie 11:00, w siedzibie Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie – Rynek 2, Stare Miasto, będzie miał miejsce etap regionalny jubileuszowej, XV edycji Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych pod hasłem „Bezpiecznie od startu”. Zapraszamy chętnych uczniów do wzięcia udziału!
3 lutego 2015 roku odbyło się seminarium partnerskie na temat realizacji zasady partnerstwa w systemie wdrażania funduszy europejskich. Eksperci reprezentatywnych organizacji pracodawców i pracowników, w tym Związku Rzemiosła Polskiego, Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej oraz Konfederacji Lewiatan, przygotowali „Biała Księgę zasady partnerstwa”. Księga zawiera zbiór postulatów i rekomendacji, które dotyczą zwiększenia udziału partnerów spoza administracji w systemie wdrażania funduszy europejskich w latach 2014-2020. W publikacji uwzględniono opinie oraz uwagi zebrane podczas spotkań konsultacyjnych z partnerami społecznymi na szczeblu regionalnym, jakie zostały zorganizowane na początku ubiegłego roku we wszystkich regionach kraju. W spotkaniu wziął udział Prezes Izby, pan Zbigniew Marchwiak, jak również pan Norbert Pruszanowski, Dyrektor Zespołu Funduszy Unijnych w Związku Rzemiosła Polskiego, który przedstawił kluczowe postulaty partnerów społecznych. Pani Małgorzata Lelińska, Wicedyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Konfederacji Lewiatan, zaprezentowała założenia projektu „Przygotowanie przez partnerów społecznych strategii partnerstwa na lata 2014-2020”. Z ramienia administracji w seminarium wzięła udział Pani Aneta Pieczykolan, Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Pani Dyrektor Departamentu przekazała przedstawicielom partnerów społecznych informacje na temat organizacji partnerstwa oraz ocenę udziału partnerów społecznych w programowaniu wsparcia. Podczas dyskusji, dotyczącej działań samorządu terytorialnego oraz partnerów społecznych i ich roli w procesie wzmacniania realizacji zasady partnerstwa w okresie programowania 2014-2020, moderowanej przez ekspertów partnerów projektu, głos zabrał Prezes Izby, postulując zmianę nastawienia strony rządowej i samorządowej do mikro i małych przedsiębiorstw, de facto generujących największy dochód Skarbu Państwa. Dotychczasowa polityka nie uwzględnia bowiem ani realnych potrzeb, ani też rzeczywistych warunków i problemów, z jakimi na co dzień muszą się borykać przedsiębiorcy. W dyskusji wzięła również udział Pani Jadwiga Skrzypczuk, Wiceprezes Zarządu Izby. Uczestnicy, reprezentujący partnerów społecznych, zgodnie podkreślali, iż dotychczasowa forma współpracy jest mało efektywna, a udział partnerów społecznych jest faktycznie minimalny. Stąd też, zarówno przed administracją, jak i partnerami, stoją kolejne wyzwania, których przejawem jest właśnie „Biała Księga zasady partnerstwa”.
UWAGA. ZMINA TERMINU ROZPOCZĘCIA KURSU.
29.06.2016 r o godz. 9:00 przy ul. Chopina 28 w Lublinie
rozpoczynamy kolejną edycję kursów w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik samochodowy oraz blacharz samochodowy.
Informacje dotyczące rozpoczęcia kursów pod nr. tel 81-743-69-42
Cena kursu to 2200 zł, cena egzaminu czeladniczego 642 zł
Prowadzimy nabór na wiosenną edycję kursów w zawodach:
nowość - operator obrabiarek sterowanych numerycznie,
kursy przygotowujące bo zdobycia uprawnien budowlanych,
1. mechanik pojazdów samochodowych,
2. lakiernik samochodowy,
3. blacharz samochodowy,
4. hydraulik,
5. technolog robót wykończeniowych,
6. glazurnik,
7. stolarz,
8. fryzjer,
9. cukiernik,
10. piekarz,
11. kucharz,
12. pierwsza pomoc,
13. BHP,
14. kosmetyczka,
15. kurs pedagogiczny,
16. kominiarz,
17. operator obrabiarek sterowanych numerycznie,
18. kurs na uprawnienia budowlane.