Informujemy, że są jeszcze ostanie miejsca na bezpłatne egzaminy czeladnicze w zawodach budowlanych i samochodowych, a także w zawodzie kominiarz, piekarz, fryzjer, optyk oraz stolarz. Egzaminy są realizowane w ramach projektu „Egzaminy czeladnicze - formalne potwierdzenie kwalifikacji zawodowych”,  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

  • Udział w projkecie mogą wziąć osoby:
  • w wieku od 24 do 64 lat,
  • zamieszkałe lub zatrudnione na terenie województwa lubelskiego,
  • posiadające 2 lub 3-letnie doświadczenie w zawodowe.

Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe na stroniewww.egzaminyczeladnicze.pl

oraz w siedzibie Izby i w siedzibach cechów w niej zrzeszonych.

EuroPraktyki

01.09.2010

27 sierpnia 2010 roku w siedzibie Izby Rzemiosłą i Przedsiębiorczości w Lublinie odbyło się spotkanie ewaluacyjne projektu "EuroPraktyki" realizowanego w ramach programu Leonardo da Vinci będącego częścią Programu "Uczenie się, przez całe życie".

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczestnicy projektu, opiekunowie, przedstawicile szkół zawodowych oraz pracownicy Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie.

W czasie spotkania uczestnicy nie tylko mieli okazję zobaczyć fotograficzną relację z pobytu na zagranicznych praktykach, ale również dzielili się spostrzeżeniami jakie stały się dla nich bliskie po pobycie za granicą.

Uczniowie biorący udział w projekcie otrzymali certyfikaty oraz zaświadczenia o ukończeniu kursu językowego.

Zjazd Delegatów

15.07.2010

14 lipca 2010 roku odbył się Sprawozdawczy Zjazd Delegatów Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie. Na coroczny Zjazd przybyli delegaci reprezentujący wszystkie zrzeszone w Izbie organizacje rzemieślnicze.
Dodatkowo w Zjeździe uczestniczyli zaproszeni goście : Ksiądz Prałat Ryszard Lis, Prezes Związku Rzemiosła Polskiego – Jerzy Bartnik, Piotr Gawryszczak – Prezes Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie, Zbigniew Kmicic – Prezes Lubelskiego Związku Pracodawców.

EuroPraktyki

14.07.2010

W druki weekend lipca zakończyły się zagraniczne praktyki dla uczniów rzemiosła w trzech europejskich krajach realizowane w parmach programu Leonardo da Vinci będącego częścią programu "Uczenie się, przez całe życie".

Trzy 15 osobowe grupy odbyły trzytygodniowe praktyki zawodowe oraz uczestniczyły w kursie językowym.

Grupa spożywcza goszczona była przez organizacje Esmovia w Valencji (Hiszpania), grupa fryzjerska przez organizację Europartnership w Plymouth (Wielka Brytania) a grupa motoryzacyjna przez organizację Vitalis w Leipzig (Niemcy).

CEBULARZ

14.06.2010

1 czerwca 2010 r. o godzinie 11:00 w Domu Rzemiosła przy ulicy Rynek 2, z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie odbyło się spotkanie piekarzy i cukierników  z województwa lubelskiego w sprawie rejestracji CEBULARZA LUBELSKIEGO, jako wyrobu regionalnego. 
Spotkaniu przewodniczyły władze Departamentu Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie.

Z przyjemnością Informujemy, że Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie 1 czerwca 2010 r. rozpoczęła realizację projektu „Egzaminy czeladnicze - formalne potwierdzenie kwalifikacji zawodowych”,  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 
           Rekrutacja będzie trwać do 31 lipca 2010 roku.

  • Udział w projkecie mogą wiżąć osoby:
  • w wieku od 24 do 64 lat,
  • zamieszkałe lub zatrudnione na terenie województwa lubelskiego,
  • posiadające 2 lub 3-letnie doświadczenie w zawodowe.

Wiecej informacji oraz formularze zgłoszeniowe na stroniewww.egzaminyczeladnicze.pl

oraz w siedzibie Izby i w siedzibach cechów w niej zrzeszonych.

W Okunince nad J. Białym w dniach 29-30 maja 2010r. (sobota-niedziela) odbył się I Zjedzie Rzemieślnikóww Branży Budowlanej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie,

BIULETYN

02.06.2010

Z przyjemnością informujemy, że wyszedł kolejny numer Biuletynu Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie.

Biuletyn można bezpłatnie otrzymać w siedzibie Izby oraz w siedzibach Cechów.

Isnieje również możliwość zapoznania się z biuletynem w wersji elektronicznej pobierając poniższe pliki.

W dniach 5-7 maja 2010 roku odbyła się w Helsinkach pierwsza konferencja międzynarodowa w ramach projektu „SME-Trainet - sieć interesariuszy w obszarze kształcenia zawodowego i poradnictwo na rzecz zrównoważonego rozwoju młodych przedsiębiorstw i MŚP” z udziałem 4-osobowej delegacji Związku Rzemiosła Polskiego.

Ostatnie Pożegnanie Arcybiskupa Józefa Życińskiego

W dniu 19 lutego br. w Archikatedrze Lubelskiej pożegnaliśmy zmarłego ŚP Arcybiskupa Józefa Życińskiego, Metropolitę Lubelskiego. Śmierć ta, to dla nas ogromna strata, tym dotkliwsza, że zastała nas w trakcie rozpoczętych  już przygotowań do obchodów corocznego Święta Patronalnego Rzemiosła.
We mszy świętej pogrzebowej  wzięli udział przewodniczący Komisji Episkopatu Polski, arcybiskup Józef Michalik i prymas arcybiskup Józef Kowalczyk, a także nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore, prymas senior arcybiskup Henryk Muszyński, metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz i biskup Tadeusz Pieronek oraz arcybiskup Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego.

Kursy zawodowe 2016

UWAGA. ZMINA TERMINU ROZPOCZĘCIA KURSU.

29.06.2016 r o godz. 9:00 przy ul. Chopina 28 w Lublinie

rozpoczynamy kolejną edycję kursów w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik samochodowy oraz blacharz samochodowy.

Informacje dotyczące rozpoczęcia kursów pod nr. tel 81-743-69-42

Cena kursu to 2200 zł, cena egzaminu czeladniczego 642 zł

 

 

 Prowadzimy  nabór na wiosenną edycję kursów w zawodach:

nowość  - operator obrabiarek sterowanych numerycznie,

                  kursy przygotowujące bo zdobycia uprawnien budowlanych,

1. mechanik pojazdów samochodowych,

2. lakiernik samochodowy,

3. blacharz samochodowy,

4. hydraulik,

5. technolog robót wykończeniowych,

6. glazurnik,

7. stolarz,

8. fryzjer,

9. cukiernik,

10. piekarz,

11. kucharz,

12. pierwsza pomoc,

13. BHP,

14. kosmetyczka,

15. kurs pedagogiczny, 

16. kominiarz,

17. operator obrabiarek sterowanych numerycznie,

18. kurs na uprawnienia budowlane.